Mali ogrodnicy

Strona główna > Oferta dla przedszkoli i szkół > Wiosna, lato, jesień, zima > Mali ogrodnicy

Zapraszamy dzieci na warsztaty, w czasie których stworzymy nasz niepowtarzalny Julianówkowy ogródek warzywny oraz kwiatowy. Zasadzimy to, co później będziemy jedli i podziwiali wiosną i latem. Nie zapomnimy też o posianiu smakołyków dla naszych zwierząt. 

 

Wiosną zabieramy się za porządki nie tylko w domu, ale również w ogrodzie. Zapraszamy więc dzieci do zdobywania podstawowej wiedzy i umiejętności w zakresie ogrodnictwa. Dzięki naszym warsztatom dowiedzą się, jakie zwyczaje ludowe obowiązywały wiosną na wsiach, kiedy rozpoczyna się prace w ogrodzie oraz jak należy je organizować. Wspólnie z dziećmi siejemy i sadzimy kwiatki, by cieszyły oczy, ale również, by były pożywieniem dla pszczół i motyli. Nie zapominamy też o Julianowskim warzywniaku, który pozwoli nam zdrowo się odżywiać przez kolejne miesiące.

 

Program obejmuje:

  1. Opowiastki na temat zwyczajów ludowych związanych z wiosną oraz wstęp teoretyczny dla małych ogrodników.
  2. Wizytę w naszym mini skansenie oraz prezentację narzędzi ogrodniczych i przedstawienie zasad ich użytkowania.
  3. Projektowanie Julianówkowych grządek, kwietników oraz skalniaków (wraz z malowaniem kamieni, które będą się w nich znajowały).
  4. Prace w ogródku (grabienie, kopanie, sianie, sadzenie, podlewanie).

Na wycieczkę proponujemy wybór powyższych zajęć w pakiecie z innymi warsztatami oferowanymi w naszym Siole, które opisane są TUTAJ.

Zachęcamy również do zapoznania się z Przykładowym harmonogramem oraz budżetem wycieczki.

Dla zainteresowanych szkół i przedszkoli mamy możliwość zorganizowania dojazdu autokarem.