Mazurkowe dekoracje

Strona główna > Oferta dla przedszkoli i szkół > Wiosna, lato, jesień, zima > Mazurkowe dekoracje

Przygotowania do Świąt to błysk umytych okien, biel wiszących w oknach firanek i piękny zapach ciast. Na naszych warstztach wprowadzamy dzieci w obowiązki wykonywane przez gospodynie w zaciszu domowego ogniska, dzięki którym Święta nabierały wyjątkowych barw. 

 

 

 

 

Podczas świąt wszyscy zajadamy się tradycyjnymi potrawami. Są wśród nich nie tylko jajka i pasztety, ale też słodkości. Tradycyjne babki, puszyste serniki to pozycje świątecznego menu, na które wszyscy czekają. Sa też takie ciasta, które zachwycają na pierwszy rzut oka i to one stają się tematem przewodnim naszych warsztatów – dekoracyjne mazurki. 

 

Program obejmuje:

  1. Rozmowy o tradycjach związanych ze Świętami Wielkanocnymi.
  2. Dyskusję na temat tradycyjnych potraw świątecznych w różnych regionach Polski oraz ciastach pojawiających się w tym okresie na naszych stołach.
  3. Ujawnienie tajemnic związanych z przygotowywaniem pysznych mazurków oraz pokaz podstawowych materiałów i metod ich ozdabiania. 
  4. Samodzielne zdobienie ciast przez dzieci.

Na wycieczkę proponujemy wybór powyższych zajęć w pakiecie z innymi warsztatami oferowanymi w naszym Siole, które opisane są TUTAJ.

Zachęcamy również do zapoznania się z Przykładowym harmonogramem oraz budżetem wycieczki.

Dla zainteresowanych szkół i przedszkoli mamy możliwość zorganizowania dojazdu autokarem.