Przedszkola i szkoły

Zapraszamy grupy przedszkolne oraz szkolne na zielone szkoły oraz wycieczki z ciekawymi warsztatami.

Wsi Spokojna

Warsztaty kultywujące wiejskie tradycje


Mazowieckie wyplatanki

W zabawny sposób zapoznajemy dzieci z obowiązkami wiejskich gospodarzy oraz wprowadzamy je w barwny świat wiejskiego rękodzieła (wyplatanki z siana).


Od mleczka do serka i masełka

Pielęgnujemy tradycyjną, polską kuchnię i uczymy, jak wspaniały smak mają własnoręcznie przygotowywane produkty. Wyjedżając od nas dzieci bardzo dobrze wiedzą, że masełko i serek nie muszą pochodzić ze sklepu…


Jak glinka zmienia się w naczynka

Wtajemniczamy dzieci w sekrety fascynującego rzemiosła. Pokazujemy jak powstają wyroby, które teraz można kupić w wyjątkowych butikach, a dawniej stanowiły wyposażenie każdego domu.


Jak nasze babcie na tarze prały

U nas łatwo zrozumieć, że nic samo się nie zrobi. W czasie warsztatu dzieci doświadczają, ile wysiłku wkładały dawniej gospodynie podczas prania bez dostępu do dzisiejszych pralek i suszarek.


Wio koniku!

Warsztaty, których głównym bohaterem jest koń i jego rola w gospodarstwie wiejskim dawniej i dziś. No i frajda – przejażdżka wozem konnym.


Wykopki

Co robiło się dawniej, by zjeść na obiad ziemniaki, a co robi się dziś? Na warsztatach pozwalamy dzieciom troszkę popracować w polu, by potem zjadły najlepszego pod słońcem ziemniaka z ogniska.


Poloneza czas zacząć

Wzbudzamy zachwyt naszych gości pokazem tańców narodowych. Prowadzimy warsztaty nauki poloneza. Na koniec cała grupa tańczy. Zajęcia polecamy szczególnie klasom ósmym i maturalnym – przed tradycyjnymi balami.


polonez-2-

Poznaj Przykładowy harmonogram i budżet wycieczki oraz ogólny cennik atrakcji.


Wiosna, lato, jesień, zima

warsztaty inspirowane porami roku.


Marzanna piękna panna

Na przełomie zimy i wiosny, aby tradycji stało się zadość, pożegnamy białą porę i powitamy zieloną porę roku. Wykonamy Marzannę – symbol srogiej zimy – i spalimy ją w ognisku.


 Palmy z gałązek, bibuły i wstążek

Przed Świętami Wielkanocnymi stworzymy stroiki na świąteczne stoły oraz palmy, z którymi można dumnie wędrować do Kościoła w Niedzielę Palmową. Przy tej okazji rozmawiamy z dziećmi o symbolice Świąt i zwyczajach wielkanocnych.


Mazurkowe dekoracje

Wkraczając w czas świątecznych przygotowań dzieci stworzą dzieła sztuki ozdabiając mazurki.


Karteczki jak z bajeczki

Uwielbiamy podtrzymywać tradycje, dlatego wraz z dziećmi tworzymy kartki świąteczne przeróżnymi technikami dostosowanymi do wieku naszych gości…


Plenerowi artyści

Nasza polana jest doskonałym miejscem do tworzenia niezwykłych prac plastycznych. Wraz z dziećmi wyklejamy obrazy z roślin – wykorzystując przy tym zebrane dary wiosny, lata i jesieni – przeróżnymi technikami dostosowanymi do wieku naszych gości.


Świąteczne stroiki

W czasie zimowych wizyt przygotowujemy stroiki na świąteczne stoły. Wykorzystujemy do tego wiele naturalnych materiałów i ciekawych ozdób.


Piernikowe sekrety

Dawniej pierniki uważane były za symbol dobrobytu. Chcemy, by nam wszystkim dobrze się wiodło
więc przygotowujemy i ozdabiamy je z dziećmi co roku.


Kuligi 

Zimą organizujemy kuligi konne na dużych saniach oraz małych sankach. Zjazdy na jabłuszkach, sankach, ogrzewanie się przy ognisku i zajadanie się pyszną kiełbaską – tego potrzeba nam zimą!


Poznaj Przykładowy harmonogram i budżet wycieczki oraz ogólny cennik atrakcji.


Od wielkiego dzwonu

wycieczki wynikające z wyjątkowych dat w kalendarzu.


Bale karnawałowe dla dzieci

W przytulnej i ciepłej Chacie Babci Julci możemy przygotować dla Państwa bal na wiele dziecięcych par.


Dzień Babci i Dzień Dziadka

Ze wzruszeniem gościmy u nas dzieci wraz z dziadkami. Możemy udostępnić dzieciom miejsce na występy oraz ugościć Dziadków tradycyjnymi rarytasami.


Dzień kobiet i Dzień Mężczyzn

Wspólnie spędzony czas to jeden z najlepszych prezentów, jaki można podarować drugiej osobie. Zapraszamy zarówno zorganizowane grupy dzieci wraz z opiekunami, jak też pary oraz grupy przyjaciół do uczczenia tych dni w Julianówce – albo romantycznie – albo na wesoło.


Dzień Matki i Dzień Ojca

Z chęcią zaplanujemy cudowne warsztaty familijne dla całych rodzin związanych z Waszym przedszkolem czy szkołą.


Dzień Dziecka

Na naszej polanie na przełomie maja i czerwca unosi się głośny, beztroski śmiech. Królują wtedy zabawy, zajęcia sportowe, warsztaty i śpiewy.


Pożegnania ostatnich klas

Mamy wiele pomysłów na osłodzenie łez przy rozstaniach i celebrowanie nowego etapu w życiu dzieci.


Andrzejki, Mikołajki

Mamy wiele pomysłów na takie połączenie naszych warsztatów z zabawami, by pasowały do każdej okazji.


Spotkania Wigilijne

Z przyjemnością organizujemy tradycyjne spotkania wigilijne z pyszna, świąteczną kuchnią. Dedykujemy je zorganizowanym grupom firmowym, grupom przyjaciół.


Napisz do nas, by uzyskać dobraną do potrzeb swojej placówki ofertę.